„Pasaulio Klimato“ Simuliacija lietuvių kalba

Pagalvokite, ko reikėtų, norint pasiekti pasaulinį klimato kaitos susitarimą. Šia patirtimi galite pasidalinti su kitais arba patys dalyvauti „Pasaulio klimato“ simuliacijoje.

„Pasaulio klimato“ simuliacija – tai vaidmenų žaidimas, kuriame vyksta Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) derybos dėl klimato kaitos. Simuliacijos metu dalyviai gali tyrinėti, kaip greitai ir kokio masto veiksmų turi imtis valstybės, kad išspręstų pasaulinės klimato kaitos problemą. Žaidime naudojamas interaktyvus kompiuterinis simuliatorius C-ROADS, kuris sukurtas remiantis naujausiais mokslo duomenimis. C-ROADS akimirksniu generuoja žaidimo rezultatų analizę.

Visą nemokamą žaidimo medžiagą, išverstą į lietuvių kalbą, rasite žemiau.

Kaip žaidžiamas „Pasaulio klimato“ žaidimas?

„Pasaulio klimatas“ yra didelėms grupėms skirtas žaidimas, kuriame paprastai dalyvauja maždaug 8-50 žmonių (nors jis gali būti pritaikytas ir 500 žmonių grupėms). Grupei vadovauja koordinatorius, atliekantis JTO vadovo vaidmenį, o kiekvienas dalyvis atlieka delegato, atstovaujančio konkrečiai valstybei, derybų blokui arba, kai kuriais atvejais, interesų grupei, vaidmenį. Žaidimo metu delegatai derasi, kad būtų pasiektas pasaulinis susitarimas, kurio tikslas, kad atšilimas visame pasaulyje neviršytų 2˚C. Simuliacijų trukmė skiriasi, tačiau dauguma jų trunka 2-3 valandas. Sutrumpintos versijos trunka vos 30 minučių.

Renginio metu dalyviai susipažįsta su klimato mokslu ir išgyvena pasaulinės politikos dramą bei įtampą. Jie taip pat gali sugretinti savo keliamus tikslus su klimato modeliavimo įrankiu, kurį naudoja tikrieji klimato derybininkai. Žaidimo pabaigoje dalyviai aptaria, kaip simuliacijos patirtis pakeitė jų prielaidas dėl veiksmų klimato kaitos srityje.

Nuo pat pirmojo „Pasaulio klimato“ žaidimo jame jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių visame pasaulyje: Nobelio premijos laureatai mokslininkai, buvęs JAV valstybės sekretorius, (tikri) JTO derybininkai dėl klimato kaitos, universitetų rektoriai, Europos Sąjungos politikos formuotojai, naftos perdirbimo įmonių vadovai ir daugybė studentų bei moksleivių.

World climate map

„Pasaulio klimato“ simuliacija buvo surengta daugelyje pasaulio vietų. – Prašome užregistruoti Jūsų renginį ir mes jį įtrauksime į žemėlapį!

Žaidimo medžiaga lietuvių kalba

Pasiūlymo forma

Delegacijų stalo kortelės6 Regionai

Informacinė medžiaga –padeda simuliacijos dalyviams susiorientuoti jiems paskirtuose vaidmenyse. Atsižvelgdami į savo grupės dydį ir turimą laiką, galite naudoti 3 regionų arba 6 regionų informacinę medžiagą. Trijų regionų versija tinka mažoms grupėms (6-18 žmonių) arba dideliems renginiams, kuriems skiriama mažiau laiko, o 6 regionų versija leidžia visiems dalyviams įsitraukti labiau. Taip pat pateikiama papildoma medžiaga, jei norite įtraukti daugiau vaidmenų.

Papildomos grupės:

Ar jau esate rengę arba planuojate surengti „Pasaulio klimato“ simuliaciją? Puiku! Būtinai užregistruokite savo renginį (nuoroda apačioje).Jūsų renginio registracija leis mums stebėti, kas visame pasaulyje rengia „Pasaulio klimato“ simuliaciją.

*Medžiagą į lietuvių kalbą išvertė Elena Šiaudvytienė